blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG brucelee1991
ČLÁNKY
DISKUSIE
6
SLEDOVAŤ BLOG
Vitajte na mojom blogu
BruceLee1991Animeshow 2013, Bratislava
pridal BruceLee1991 16.5. 2013 o 23:40Animeshow 2013, Bratislava

 

Na úvod musím povedať, že som sa na túto akciu, chystal nejaký ten mesiac dopredu. A prečo? Lebo som pilne pracoval, ako včielka medonosná, na kostýme Madara Uchiha. Veru, veru... pracoval som každý deň, vo dne, v noci, ako mulica či ťažný tehotný kôň. Hľadanie vhodného materiálu, ktorý by som využil na brnenie, bolo úmorné. Zdolávalo ma to viac, ako každodenné párenie s mojou otrokyňou v háreme.


Okrem brnenia som musel nájsť aj vhodné oblečenie, ktoré si dám pod brnenie. Vtedy som si spomenul, že mám vo svojej zatuchnutej nore na Olympe schované čierne hakama. Samozrejme, že boli ušité na presnú mieru môjho krásneho a pevného zadku. Šité rukami otrokýň, ktorých máme v háreme, plnú riť. Pre vysvetlenie smrteľníkom, hakama sú široké látkové nohavice, ktoré nosili samuraji. Doteraz sa využívajú pri trénovaní, viacerých bojových umení. Aspoň si to myslím, keďže ja nemyslím, tak mi radšej neverte. Ok, to by sme mali.


Potom som potreboval niečo, obliecť hore. Rozhodol som sa pátrať, po niečom výnimočnom, no nedarilo sa mi to. Bol som preto veľmi zúfalí, ako ošťatá sliepka s troma, nádorovými vajcami. Moje hľadanie bolo ukončené v momente, keď som uvidel v klietke, škrečka Lee. Mal pri svojom ultra, super, duper, čuper, tréningu oblečené, krásne, čierne, dokonalé kimono. Ohľadom jeho nadupaného tréningu. Zavesil si morské prasiatko dole hlavou, nohami priviazané k stropu klietky. Potom začne doň boxovať dovtedy, kým mu nezačne vytekať mozog ušami. Ja viem, je to príliš drsné, ale skúste niečo povedať alkoholom podgurážanému škrečkovi, prejedenému grilovanými horalkami. Šak v momente, ako by som mu niečo povedal, mi packou sepáli hlavu, len taký fukot. Ešteže sa nado mnou zľutoval a požičal mi to kimono – vedel, že som chudobný ako kostolný potkan. Dobre, takže už mám aj kimono v škrečej veľkosti. Fúúúúha, moje telo sa v ňom bude vynímať dokonale.

 

Potom som si musel zohnať ninja sandále. Podobné, aké nosia v Narutovi. Neuveríte, no jedny boli položené vedľa kontajnera. Musel som sa pobiť s bezdomovcami, ale oplatilo sa. Chýbali mi ešte kožené rukavice a parochňa. Parochňa sa dá kúpiť aj originálna Madara Uchiha, no taká čo sa mne pozdávala stála 100 eur. Takže som musel improvizovať. Vyrobil som ju vlastnoručne z bambusových výhonkov, naozaj dosť piplavá práca. Kožené rukavice boli najmenší problém – Tesco to istilo.

 

 Keď som zohnal všetok matroš, pustil som sa do práce.  Brnenie som vyrábal z najtajnejšieho materiálu, aký rástol len na Olympe. Pracoval som na ňom naozaj dlho a tvrdo. Mal som mozole vo veľkosti, tenisových loptičiek, bolo to dosť drsné. Po mesiaci brúsenia, sústruženia, frézovania, experimentovania, rezania, pílenia a podobne, už ani neviem čo som to používal, no nakoniec som to dokázal. Aj keď som vypadal dosť vyčerpane, otrasne, že by o mňa nezakopla ani trojprsá ťava s jedným kockatým hrbom.

 

Prvé odskúšanie brnenia bolo veľkolepé. Bol som nadmieru spokojný. Počas vyrábania som stihol spraviť aj zbrane, ktoré používa Madara  - kosa a gunbai. Gunbai je také niečo ako vejár, s ktorým dokázal odrážať mocné útoky, slúži ako ultimátny štít.

 

Deň D

 

Deň, keď som sa dostavil na Animsehow 2013 ( akcia zameraná na anime, manga, hry, turnaje, súťaže, prednášky....)

 

Na túto akciu som nešiel sám, ale s priateľkou, ktorá šla v dvoch kostýmoch, a to Ada Wong a Miku Hatsune a kamrátom, ktorý bol v kostýme postavy z Naruta – Ebisu. Ja som mal taktiež dva kostými a to Chris Redfield a spomínaného Madaru Uchiha, s ktorým som sa prihlásil na cosplay súťaž.

 

Akcia trvala tri dni. My sme si to chceli poriadne užiť, takže sme si kúpili trojdňové lístky a rezervovali hotel na prespatie. Hotel sme mali už overený. Boli sme v ňom ubytovaní aj minulý rok, keď sme boli na Istrocone, čo je tiež skoro rovnaká akcia ako Animeshow.

 

Prvý deň bol taký kritický, keďže po príchode do hotela som hneď hodil šabľu a dostal hnačku. Musel som pojesť nejaké červotočné muchotrávky, inak neviem. Takže po vyložení sme sa prezliekli do kostýmov. V prvý deň som bol za Chrisa Redfielda, priateľka za Adu Wong (postavy z Resident Evil). Cesta od hotela k Istropolisu trvala okolo 20 minút pešo, no pred Istropolisom priateľka zistila, že si zabudla na izbe kušu (súčasť jej kostýmu), tak sme sa omrznutí vrátili po ňu.

 

Konečne sme sa dostavili do Istropolisu, kde pred ním už postávala kopa ľudí, podaktorí aj v kostýmoch. Keďže mali výročie, tak nám pri vstupe darovali knižky obsahujúce komiksy, mangu a plagát s Máriom, ktorý stál akurát tak za prd.

Animeshow prebiehala na dvoch poschodiach. Na prvom  a druhom sa nachádzali kadejaké stánky predávajúce všelijaké suveníry, figúrky..... na motív anime, máng, hier a podobne. Každý si tam niečo našiel.

 Na druhom poschodí sa nachádzali aj herné konzoly, od tých najstarších ako sú kazetkové konzoly, automaty s klasikami, až po súčasné konzoly, prenosné konzoly, čiže až po Wii U, ktorú som si aj tak neodskúšal. Hrali sa tam aj kartové a spoločenské hry, ktoré mali svoju vlastnú časť.

 

Čo sa týka prvého dňa, tak ten bol skôr taký užívací, čiže zahral som si SEGU,NES...proste kazetkové konzoličky. Priateľku som niekoľkokrát rozdrtil v streetfighter, nemôže pochopiť ako si môžem pamätať kombá, ešte z kazetkovej hry ... no čo jej poviem, som prežil detstvo pri žltých kazetkách.

Čo sa týka jej kostýmu, mala ho perfektný. Veľa ľudí si ju vyfotilo, pýtali sa aj že odkiaľ má tie šaty a podobne. Dokonca s ňou tam nahrali aj rozhovor. Môj cosplay Chrisa nestál vtedy za nič moc. No minulý rok som ho mal lepší a tam ma aj spoznávali, čo ma strašne tešilo. Viete, je to krásny pocit keď makáte na kostýme, v ktorom vás potom ľudia spoznávajú a fotia.

 

Stretli sme sa tam aj s váženým manga, anime profíkom, čisto náhodou užívateľom Sectoru HaganenoEdward. Pokecali sme o všelijakých veciach, že ako to je s tým naším Olympom na Sectore a podobne. Stalo sa mu také nešťastie, že vytratil peňaženku, no nakoniec sme ju našli. Celý natešený zavolal Kirovi, musel sa mu pochváliť, že môže ľutovať že tu neni s nami.

 

V prvý deň som sa stihol ešte pár ľuďom pochváliť, že som si spravil kostým Madara Uchiha, v ktorom ma uvidia na súťaži. Dobre, takže prvý deň bol za nami, šli sme na hotel okolo desiatej večer. Dokonca som mal aj prvé úlovky v podobe troch figúrok, a to Naruto, Itachi a Minato.

 

Druhý deň bol stresový, pretože mala začať cosplay súťaž. Môj kostým Madari bolo náročné premiestniť z hotela do Istropolisu, vietor zbesilo fúkal. Museli sme byť na to traja a podarilo sa nám to bez toho, aby sme ho nejak poškodili. Došli sme do Istroconu, hneď sme utekali na prvé poschodie, kde som sa chcel čo najrýchlejšie prezliecť. Mali sme časový sklz, súťaž už prebiehala a ja som nebol ešte prezlečený. Hneď na začiatku ma tešilo, ako sa začínali ľudia zbiehať ku môjmu brneniu a spoznávali, že to je Madara uchiha. No, ale čo som zistil, že sme zabudli kimono na izbe. Chcel som to vzdať, no kamarát sa obetoval a šiel rýchlo poň.  Ja som sa bol medzitým ohlásiť, že nech ma nevyraďujú zo súťaže, že to stihnem. Našťastie som bol na rade medzi poslednými súťažiacimi. Je to neuveriteľné, ale stihol som to.

 

Súťaž už prebiehala, súťažiaci boli volaní na pódium po mene. Sála bola plná ľudí. Prišiel som neskoro, tak som sa aspoň nemusel tlačiť medzi ostatnými pri prejdení schodmi k pódiu. Ako som šiel schodmi, tak ma potešilo, že ma začínali spoznávať a šuškali si, že aha Madara Uchiha. To bolo dobré znamenie. Šiel som k tomu čo rozprával do mikrofónu a spýtal sa ho koľký som. On sa ma zľakol, tak sme sa začali smiať. No, zaradil som sa, čakal..... priebeh cosplay súťaže vám nemusím opisovať, ponúknem vám priamo video. Som v poradí číslo 23.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z-AQZywhz5w

 

Po súťaži si nás fotili. Veľa ľudí hovorilo, že to je najlepší cosplay Madara Uchiha aký videli. Bol som z toho veľmi rád, že mi aj skoro slza vyhŕkla. Niekoľko spoločných fotiek sme spravili aj s HaganenoEdwardom, nech máme krásnu spomienku.

 

 Celý ten druhý deň som chodil ako Madara, ľudia sa so mnou fotili. Spoznal som sa s veľa ľuďmi, s ktorými som sa už aj dohodol na ďalšiu akciu, že čo vymyslíme. Čo sa týka súťaže, nevyhral som. Kameň úrazu bolo, že som si to všetko neurobil sám. No čo, nedokážem si ušiť sandále na mieru, zabijem sa ? Aj tak mi nešlo o to vyhrať, ale ukázať sa ľuďom, že čo som dokázal vytvoriť, bol som nadmieru spokojný. Až na večer, keď mi jeden chuj katanou prepichol brnenie. To ma nasralo kráľovsky. Čo sa týka priateľky, tá bola druhý deň za Miku Hatsune,  s kostýmom zožala veľký úspech a to sa bála, že nevynikne medzi ostatnými Miku Hatsune. Druhý deň bol úspešný, šli sme domov zas okolo desiatej večer.

 

Tretí deň bol už taký voľný. Šli sme bez kostýmov, ja som sa usadil pri PS 3 a drvil Naruta Ultimate Ninja Storm Generations. Bolo tam veľa ľudí, tak sme dali niekoľko turnajov. Najedli sme sa sushi, ktoré je povinnosťou každého Animeshow, či Istroconu. Tento rok má byť ešte v septembri Istrocon a už rozmýšľam o tom, za čo pôjdem....prajem vám ľudkovia mier.

 

Na záver niekoľko fotiek:Prístupov 7036
Kvalita článku
(100%) hlasov 10

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
4ELG - Sekiro Shadows die twice unboxing
[ 5.4.2019] (príspevkov 10)
4ELG God of War soška - unboxing - Secto...
[ 4.1.2019] (príspevkov 35)
4ELG
[ 4.11.2018] (príspevkov 3)
4ELG festival Rotenstein 2018
[ 19.7.2018] (príspevkov 0)
Zázraky sa dejú aj na Sectore
[ 9.5.2018] (príspevkov 158)
God of war unboxing kolektorskej edície ...
[ 23.4.2018] (príspevkov 2)
4everLoserGamers SK
[ 14.1.2018] (príspevkov 0)
4everLoserGamers - Resident Evil Real Ac...
[ 16.10.2017] (príspevkov 0)
4everLoserGamers
[ 14.9.2017] (príspevkov 0)
4everLoserGamers sk
[ 1.9.2017] (príspevkov 0)