blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG brucelee1991
ČLÁNKY
DISKUSIE
6
SLEDOVAŤ BLOG
Vitajte na mojom blogu
BruceLee1991Nové konzoly očami bohov Sectoru
pridal BruceLee1991 23.5. 2013 o 23:09PS4

 

No tak začnem rovno s PS4. Sony 20. februára ohlásilo novú, ultranadupanú konzolu Playstation 4. No zatiaľ ju vlastne neukázali, plne dúfam, že to nie je kvôli tomu, že vyzerá ako Tecso vysávač. Kľudne to môže byť celkom naopak, čiže je krásna a nechcú, aby Microsoft opakoval jej naleštenosť...hmmm.... no je to možné, či ?

  Konzola prechádza plne na pc hardvér, čo je veľmi zaujímavé, no umožní to využiť plný výkon hardvéru každému vývojárovi, čiže môžeme očakávať, že hry budú vychádzať ako na bežiacom páse. Čo sa vlastne nachádza v tejto krabičke o ktorej ani neviem ako vyzerá ?

HW parametre sú rozpísané všade na Sectore, tak ich tu nemusím vypisovať, no jedine čo ma silne prekvapilo je tá 8GB GDDR5. Myslel som si, že tam bude 4 GB GDDR5, no nakoniec to ešte zvýšili a urobili veľmi dobre, pretože všetcia chceme silnú konzolu so silnými exkluzivitami, ktoré ju vyždímajú do poslednej kvapky a presne týmto smerom sa vydalo Sony.


Dualshock 4

 

Ovládač bude prežratejší a pravdepodobne bude trpieť nadváhou vďaka novým funkciám. Vzadu bude svetielkovať ako svetojánska mucha cece, ktorá bude svietiť farbami podľa toho, čo sa bude diať v hre . K tomu sa pridá dotyková plocha a malý reproduktor.                                 


Hry


Za najvýraznejšie tituly, ktoré Sony odprezentovalo sú podľa mňa jednoznačne exkluzivity. Jedna z nich mala dokonca niekoľko minútový gameplay a to Killzone : Shadow fall – podľa môjho názoru vyzerá hra jedným dychom perfektne. Bolo krásne vidieť, čo si výrobcovia nemohli dovoliť za tie roky pri už old-gen konzolách. Z jedného videa som pochopil alebo mi bolo skôr povedané od jedného užívateľa na Sectore, že Killzone využíva z PS4 3,5 GB RAM a 1 GB RAM žere systém. Neviem čo je na tom pravda, no ponechám to špekuláciám bohom Sectoru.

Ďalšia exkluzivita je Driverclub racingovka, hra s asi nekonečno sťahovateľným obsahom, čiže tu budeme mať kráľa DLC. Sony si asi myslí, že sereme peniaze, no zistia, že nie.

Potom tu máme pokračovanie Infamous série s podtitulom Second Son, čo bude jednoznačne pecka, lebo koho by nebavilo využívať cool schopnosti s ktorými môžeme terorizovať tento náš preľudnený svet.

Capcom ukázal svoj krásne vyzerajúci engine, z ktorého mi až chlpy na zadku stáli, že aký je super duper . Prezentovali ho na hre s pracovným názvom Deep Down, čo bude pravdepodobne Dragons Dogma 2.


XboxOne


Microsoft predstavil 21. mája Xbox One. Má to byť mašinky, ktorá dokáže všetko, čiže niečo ako domáci kuchynský robot z teleshopingu – spojí všetko : sledovanie televízie a hranie hier počas sexu.

Microsoft sa nehanbil na rozdiel od Sony u ukázal svoju krabicu v plnej kráse. Mne osobne sa páči, proste som pri pohľade naň nepotratil a ani neporodil. Som zmierený s jeho ozrudnosťou či krásou, na Olympe ho uvítame aj tak.

No a čo sa skrýva v tejto ozrude ? Ano, zase ste uhádli, máte to napísané na Sectore, čiže sa už môže začať flamovať do neskorých hodín a hádať o tom, ktorá konzola ho má väčší , či bez, alebo s obriezkou, či chlpatejší, alebo oholenejší a podobne....všetko je dovolené.


Gamepad


Má veľa vylepšení, no uvidíme ako ich využijú v hre. Možno budeme cítiť mierne vybrovanie ovládača pri hre GTA V, keď tam bude srať a podobne O_o


Výkon ešte nie je tak dopodrobna rozpísaný ako u PS4. Dúfam, že to nebude tým, že Microsoft pri svojich prachoch, ktorých majú až po plafón nezačlo z ničoho nič šetriť. By ma kráľovsky nasrali, kebyže kvôli udržaniu sa na 100 Wattow dali do Xboxu nejaké lacné, málo výkonné súčiastky z tamagoči či tetrisu. Už teraz sa hovorí o tom, ako má PS4 navrch.. ach jaj, možno zaútočila kríza a Bill Gates nemá z čoho zaplatiť elektriku. Jedno veľké mínus je ramka, ktorú má 8 GB GDDR3 a až 3 GB vyhradeného pre systém, kde PS4 má vyhradených len 1 GB. Pri tak vyhradenej pamäti očakávam u Xboxu také aplikácie ako varenie raňajok, obedu, večere, či umytie zadku za každých podmienok.

Cena sa zatiaľ odhaduje na 499 eur v plnej verzii. Fúúúha, no bol by som spokojnejší s tromi centami, ale toho sa asi nedočkám, šak už nemám ani začo kúpiť škrečkovi granule, svet je hnilý, no čo už.


Hry


Jednoznačne ma zaujali exkluzivity a to jedna už dlhé roky žijúca s Xboxom a jedna nová. Tou prvou som myslel Forza Motorsport 5 – tentoraz pokračovanie v naleštenom next-gen kabáte.

Tá druhá hra je Quantum Break - hra od Remedy tvorcov Alan Wake, kde očakávam rovnakú atmosféru, ktorá ma vtiahne do deja podobne, ako záchod vtiahne hovienko do kanalizácie.

Je tu ešte jedna hra, no nemám moc chuť ju opisovať a ano, je to Call of Duty : Ghosts, pretože jediná zmena, čo som si všimol je to, že s nami tam bude pobehovať pes. Je to príliš málo zmien nato, aby som si to aj nakoniec kúpil, pretože, keď budem mať peniaze, ktoré horko ťažko zarobím šlapaním chodníkov, tak si kúpim nejakú exkluzivitu, ktorých má byť dosť.

Na Xbox má byť v prvý rok asi 15 exkluzivít a to je slušné číslo, plus PS4. Rozhodol som sa, že si kúpim obe konzoly a budem hrávať iba ich exkluzivity, uvidím na ako dlho mi to vydrží. Možno po roku sa povesím do prievanu, vypichnem si oči vydličkami, len preto, že to budem banovať, no tomu neverím, pretože od mala – už od spermie hrávam len na konzolách a zatiaľ som spokojný ako leňochod na svojom vyhriatom strome.


Záver

 

PS4 vyhráva vďaka tomu, že sa venuje viac hráčom. Pochopili, že chceme dravú, výkonnú konzolu s parádnymi hrami. Vybrali si jednoducho cestu samuraja. Čo sa týka XboxOne, dúfam, že tie jeho kadejaké grafické vylepšenia mu pomôžu udržať krok a hlavne tú istú kvalitu exkluzivít, pretože Xbox 360 bol dokonalý, no aj tak kúpim obidve.


Na záver som to celé ešte prebral s bohmi Sectoru a dal im tri primitívne  otázky, na ktoré mi poctivo odpovedali ako správni hráči.


Otázky:

1. Ako sa vám páči výzor Xbox One ?

2. Ktorá prezentácia vás viac zaujala? Sony / Microsoft ?

 3. Ktorú konzolu si kúpite ?


Odpovede drsné a pravdivé, že pri ich počúvaní som sral krv O_o


ProgramAlice :

Xbox je skaredy srot

1. Skareda velka krabica ako video

2.sony

3.ps4


Ps: kludne ma minuskujte a vykricnikujte kolko chcete, nazor nezmenim


HaganenoEdward :

Xbox má riadne hnusný dizajn. Zatiaľ neukázali takmer nič, čo by ma nejak extra zaujalo. Jediné, čo sa mi pozdáva je ovládanie hlasom. Ostatné veci mi k hernej konzole nesedia. Ako je to v pohode, ale nedajú nič, čo človek nedokáže bez netu a magia. Konzola má byť predovšetkým o hrách.

U Sony sa mi trochu zdá smiešne to šaškovanie okolo dizajnu samotnej konzoly. Inak ukazuje sa viac zaujímavých hier a celkovo sa mi zdá, že budú myslieť viac na hráčov než Microsoft. Tie ich kroky smerom ku komunite vnímam však ako trochu casual vec, aj keď uvidíme ako to využijem plus je fajn jednoducho sa pochváliť tým ako som dal nejakého prte ťažkého bossa :).

No a na kúpu konzol si počkám. Uvidí sa podľa ponuky hier a ako sa mi zapáči hranie na samotnej konzole. Nechcem sa rozhodovať podľa informácii z press konferencie. Zatiaľ je však mojím favoritom túto generáciu WiiU :D.


Dragonfly :

1. Výzor Xboxu sa mi hodí do domovu dôchodcov, ale zachovaného v stave ako vypadal v prvej polovici 90. rokov. (gamepad si pozri odzadu.. to je tiež minimálne divnô)

2. Konferencia sa mi viac pozdávala Sony, aj keď tú som sledoval len v texte a fotografiách, Xboxovú naživo. Sony ukázala gameplay, celkovo všetko pôsobilo menej zadubene americky ako som už spomínal.

´Dalej Sony ukázalo len gamepad, ale ja osobne im to neberiem za zlé, to napätie je celkom príjemné, aj to video kde ukazujú len určité detaily konzoly na mňa zabralo. Áno trochu sa obávam, že to dopadne ako vysávač z Tesca, ale pri priam Alien Technology dizajne ovládača nestrácam nádej.

3. A kúpim PS4, otázne je kedy, asi o pár rôčkov  


DeNrEs :

budem stručny

1. ako sa vam paci vyzor xboxu ? pekný ako slovenský dabing

2. ktora prezentacia vas viac zaujala sony ci microsoft ? sony

3. ktoru konzolu si kupite ? fúú tažšia otázka,pravdepodobne ani jednu,kedže nekradnem peniazePrístupov 5031
Kvalita článku
(75,8%) hlasov 12

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
4ELG - Sekiro Shadows die twice unboxing
[ 5.4.2019] (príspevkov 10)
4ELG God of War soška - unboxing - Secto...
[ 4.1.2019] (príspevkov 35)
4ELG
[ 4.11.2018] (príspevkov 3)
4ELG festival Rotenstein 2018
[ 19.7.2018] (príspevkov 0)
Zázraky sa dejú aj na Sectore
[ 9.5.2018] (príspevkov 158)
God of war unboxing kolektorskej edície ...
[ 23.4.2018] (príspevkov 2)
4everLoserGamers SK
[ 14.1.2018] (príspevkov 0)
4everLoserGamers - Resident Evil Real Ac...
[ 16.10.2017] (príspevkov 0)
4everLoserGamers
[ 14.9.2017] (príspevkov 0)
4everLoserGamers sk
[ 1.9.2017] (príspevkov 0)