blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG brucelee1991
ČLÁNKY
DISKUSIE
6
SLEDOVAŤ BLOG
Vitajte na mojom blogu
BruceLee1991E3 2013 očami bohov Sectoru (XboxOne/PS4)
pridal BruceLee1991 21.6. 2013 o 13:24E3 2013 očami bohov Sectoru (XboxOne/PS4)


Hneď na začiatok si dáme video vo vysokej kvalite, gameplay z hry Final Fantasy XV , ktorý ešte nebol ukazovaný na Sectore, ale u nás na Olympe máme všetko. Túto hru považujem za jedno z najväčších prekvapení E3 2013.


http://www.youtube.com/watch?v=LBilT83Uq4A


Na úvod musím upozorniť slabšie povahy a smrteľníkov citovo naviazaných na svoje obľúbené platformy. Tu sa nebudú dávať servítky pred ústočká, ale tvrdo kritizovať a vychvaľovať plusy a mínusy čo má a čo nemá daná konzola ponúknuť. Kvôli tomuto článku som musel poveriť škrečka Lee Junior, aby rozpitval obe konzoly a zistil ich HW. No zistenie bolo až tak šokujúce, že sa rozhodol nás smrteľníkov ušetriť pred týmto zistením. Sme mu za to veľmi vďačný, preto poprosím každého hráča nech kúpi jednu grilovanú horalku v trojobale a pošle na adresu Olymp, Tomu ver 666, kanálovou službou banovými potkanmi. Otrokyne Alica a Kitty žijúce v kanalizácii ich vyzdvihnú a prinesú ich k packám vznešeného, huňatého, božského, vačicovitého stvorenia, škrečka Lee.

Dobre, poďme priamo na vec a hneď začneme s hrami predstavenými na E3 2013. Vymenujem iba tie, čo zaujali najviac bohov Sectoru, jednoducho iba tie, čo zavážia najviac pri úspešnosti konzol a preto tu nečakajte hry ako BF4 a COD Ghost – tieto tupé vojenské strieľačky, kde sa dajú len bezmyšlienkovito strieľať vojačikovia bez poriadneho príbehu, či charakteru postáv, ktorý sa vám vryje do pamäte, tak také hry som už nadobro vymazal zo svojho zoznamu:


XBOX ONE :                                PS4 :                                                         XBOX ONE a PS4:                                                                     

Forza Motorsport 5                    DriveClub                                                Metal Gear Solid V

Ryse: Son of Rome                   Infamous Second Son                         Final Fantasy XV

Halo                                             Killzone Shadow Fall                            Kingdom Hearts 3

Dead Rising 3                           The Order: 1886                                     Destiny

Q uantum Break                        Knack Knack                                           The Division

Sunset Overdrive                       Final Fantasy XIV: Realm Reborn     XBOXONE/PS4/PC :

Black Tusk Studios                                                                                      Watch Dogs

Killer Instinct                                                                                                 Mirrors Edge 2

Crimson Dragon                                                                                          The Crew

                                                                                                                         Oddworld: New ‘n’ Tasty 

A záver ešte doplním nádherným titulom pre Nintendo Wii U:

Xenoblades – Monolithsoft

http://www.youtube.com/watch?v=APWTJMyM4qg


Dôležité info, ktoré rozhoduje o kúpe konzol


Faktory, ktoré sú dôležité pre nás chudobných hráčov, ktorí chceme ušetriť každý cent na pol suchého rožka a zapíjať ho lacným jednocentovým Tesco krabicovým vínkom. A áno, je to drsné aj tu na Olympe, žijeme z toho, čo nám prinesú kanále.


XboxOne :


Platený multiplayer: Áno - Xbox Live Gold                                                                                            

Online ochrana: online DRM - konzola sa online pripája každých 24 hodín. Čo sa tohto týka máme nové info - Microsoft práve oficiálne zrušil DRM bazár a aj nutné internetové pripojenie pre Xbox One                      

 Bazár:  predaj len v zapojených obchodoch,  darovanie hier len raz, sharovanie ponuky pre 10 priateľov  Cena: 499 eur                                                                                                                                    Hry Od Microsoftu budú stáť rovnako ako teraz, a to 60 dolárov. Microsoft nehovorí o cenách ostatných distribútorov, ktorí sa zrejme ešte rozhodujú, či nasadia očakávaných 70 dolárov.

 

Playstation 4 :


Platený multiplayer: Áno - PS Plus                                                                                                        

Online ochrana: konzola nepotrebuje online kontrolu                                                                       

Bazár: PS4 sama o sebe neobmedzuje bazár, požičiavanie, ani predaj hier. Sony dodáva, že o nutnosti registrácie titulu online rozhoduje distribútor daného titulu

Cena: 399 eur                                                                                                                                       

Cena hier bude pravdepodobne rovnaká ako u konkurencii.

 

Verdikt


Vyjadrím sa tak, ako to vidím svojimi nadľudskými očami. Xbox One mal slabšiu prezentáciu, ale na E3 všetko napravil prezentáciou hier. PS4 mala lepšiu prezentáciu, ale na E3 sklamala s ponukou hier.Za prvé je ich málo a za druhé nechala si vyfúknuť dve najdrsnejšie značky akými mohla hneď na začiatku ukončiť vojnu konzol víťazstvom. Je to MGS séria a FF XV verzus. Kto to kedy videl hodiť konkurencii dva svoje najväčšie klenoty ?! každopádne je to dobrá správa pre Xbox One. Teraz Xbox One okrem svojich exkluzivít ponúka aj dve najsilnejšie značky Sony.

Čo sa týka výkonu Xbox One, to je stále otázne a je tam teoreticky veľký potenciál. U PS4 je výkon už jasný, sme s ním spokojný, pretože je dostatočný. Na  papieri vyzerá HW playstation vždy lepšie, tak isto ako to bolo aj u PS3 , no v praxi to bolo o čosi horšie. Sony sa poučilo a teraz porodilo pôrodnými bolesťami naozaj konzolu bez experimentov, len s čistým hrubým výkonom. Microsoft má tentoraz v tomto horší prístup, dúfam však, že pri svojich prachoch vytvoria čosi, čo bude výkonnejšie než 100 wattová žiarovka.

No, je tu jedno divné sklamanie. Po analýze predstavovaných hier na E3 2013 vyšiel lepšie Xbox One. Jeho hry ako Forza 5, Killer Instinct, či BF4 bežali na Full HD a 60 fps, nie každá hra takto bežala. Napríklad Ryse a Dead Rising 3 bežali na Full HD / 30 fps, kde to je ale pochopiteľné, keďže napríklad DR3 má otvorený svet a doteraz nevídané množstvo zombie, aké tu ešte nebolo. To si žiada nejakú tú rezervu pre istotu, aby mali programátori čo najviac voľné ruky a mohli tam zapracovať naozaj všetky šialenosti čo ich napadnú.

PS4 v tomto trošku zlyhala, jej hry ponúkli Full HD kvalitu, no 30 fps. Nie, že by to bolo zlé, ale u titulov ako Driver Club, či Knack by mohlo byť tých 60 fps. Bude to zaujímavé sledovať ich ďalej v ich finálnej podobe, v ktorej už bude jasné, že ktorá konzola si dovolila hneď na začiatku ukazovať vysokú kvalitu s 60 fps. Čo sa týka povinnosti kinectu pre Xbox One, beriem ho pozitívne, možno chlípnickí  Japonci preň vyvinú prvú hentai hru s digitálnym sexom, či ? O_O

Ps4 dostala pár mínusov a to platené MP hranie, ktoré predtým nikdy nebolo. Sony pravdepodobne zistilo, že hlavný príjem do kasí Microsoftu je ich gold účet pre Xbox huaaaa, či ? O_o

Najväčším mínusom je ako som už spomínal únik dvoch najsilnejších značiek Sony na konkurenčný Xbox One. Cena hier bude smrteľná ako vždy, takže klasika – budeme dostávať infarkty po každej kúpe približne 50 eurovej hry pre obe konzoly.

 

Zhrnutie verdiktu

 

Xbox One


Plusy:

- Vysoká investícia Microsoftu do exkluzívnych hier sa vyplatila. Xbox One ponúka viac lepších  exkluzivít    ako to bolo doteraz, plus MGS séria a FF XV sa dostali aj naň.

- Xbox One štart Full HD a niektorými 60 fps hrami.

- Osobné a asi aj najväčšie plus pre Microsoft je zrušenie DRM bazár a aj nutné internetové pripojenie pre Xbox One.

- Možný potenciál cloudu v budúcnosti.

 

Mínusy:

- Pre niekoho povinnosť kinectu (ja v ňom vidím len pozitívnu budúcnosť s potenciálom).

- Vysoká cena (pravdepodobne kvôli kinectu v každom balení).

- Zlý prístup zo strany Microsoftu k hráčom, hlavne prezentovaním HW, s ktorým sa taja. V tom ich       PS4 prevalcovala v každom porovnávaní ( i keď pri analýze hier to bolo naopak, tam Xbox One prevalcoval PS4).

 

PS4

Plusy :

-Hneď od začiatku lepší prístup k hráčom, na rozdiel od Microsoftu.

- Možné pokračovanie kvalitných značiek vyrobených na PS3, i keď to by sa dalo povedať aj o Xbox     One.

-Nižšia cena ako Xbox One, kde si nepriplácate približne 100 eur za kinect, bez ktorého by si vedelo     veľa ľudí Xbox One predstaviť.

 

Mínusy:

-Slabá nádielka exkluzivít oproti konkurencii  + MGS, FF XV prepustilo konkurencii.

- Menšie sklamanie z toho, že ani jedna hra nebežala vo Full HD / 60 fps, kde Xbox One pri svojom    papierovo nižšom výkone to pri niektorých tituloch dokázal.

- Platené MP hranie, ktoré tu ešte nebolo na tejto platforme, čo určite nie je plus.

 

Otázky pre bohov Sectoru


Pár tvrdých otázok som dal bohom Sectoru, odpovedali mi na ne nezaujato a drsne až tak moc, že mi to zatlačilo oči do hlavy a vyšli zadkom O_O

 

Štyri primitívne otázky ohľadom E3 2013 :

1. Ktorá z kozol vás viac presvedčila o svojej kúpe na E3 ?

2. Ktoré hry vás najviac zaujali a prečo, zároveň vymenujte tri hry, ktoré sú pre vás top, ktoré sú na samom vrchole vo vašich očakávaniach ?

3. Čo vás sklamalo z hier alebo kozol, ktoré oznámenia a podobne, jednoducho od čoho ste čakali viac a sklamalo vás to ?

4. Posledná otázka na telo – ktorú hru si prajete, aby spravili next gen pokračovanie a chýbala vám na E3?

 

Odpovede :


Dragonfly :


>Takže, veľmi rád sa vyjadrím:

1: Presvedčila ma PS4

 

2: Najviac ma zaujali multiplatformové hry a to - Destiny, FFXV a Watch Dogs

 

3: Sklamalo ma, že Sony neohlásilo žiadnu (pre mňa) killer exkluzivitu.. no na druhú stranu je vo vývoji 150 hier, z toho tuším 40 exkluzivít, takže sa časom určite niečo zozbiera, to je jasné.. Napríklad The Last Guardian od tímu Ico?

Potom ma ešte trochu sklamalo, že sa bude za multiplayer platiť, ale 5 eur na mesiac nie je tragédia a PS+ bude prinášať aj iné výhody..

A nakoniec ma mierne sklamal aj dizajn (kvôli prehnaným očakávaniam), ale ešte stále čím viac sa naň pozerám, tým sa mi viac páči.. určite je krajší ako Xbox One a aj PS3 čo mám v obývačke..

 

4: Prial by som si nextgen pokračovanie Monster Huntera (pôvodne hra vychádzala na PS2 a PSP, no nejako sa časom presunula na Nintendo platformu)

A ešte by som doplnil, že čo ma potešilo, a to celková prezentácia PS4, ktorá bola priateľskejšia, niečím farebnejšia a celkovo sa mi PS4 vykresľuje v starom dobrom oldschool gamerskom kabáte..

Xbox mi oproti PS4 príde nevkusný a obmedzený (a prezentuje sa americky zadubene aby som nezabudol .D).

 

Ozaj, ešte to ma sklamalo, že si Sony nechalo vyfúknuť exkluzivitu takéhoto kalibru (FF 15 verzus)

Na E3 mi chýbalo ohlásenie nejakej behačky typu Spyro, Ratchet and Clank, Jak and Daxter.. niečo fantasy farebné.. síce ohlásili Knack, ale ten vypadá synteticky a sterilne.. nič moc  

 

HaganenoEdward :


1. Vzhľadom na to, že tri pre mňa must have hry sú na obe konzoly, tak neviem. Avšak myslím si, že vývojári v S-E aj tak spravia X-box verzie len ako nutné zlo a krajšie ich dve pecky budú vyzerať na PS4. Plus veci ako nižšia cena a takéto blbostičky sú super. Takže zatiaľ mierne preferujem PS4  

 

2. Prvá je Final Fantasy XV. Gameplay mi síce do hlavnej série nesedí (pôvodne sa jednalo o spinoff), ale konečne si tou hrou začínajú čosi robiť a vyzerá super. Ďalej samozrejme Kingdom Hearts III. Tam síce veľa neukázali, ale dôležité je to, že bude. No a potom MGS V. Síce som zatiaľ dohral len jednu hru zo série, ale neuveriteľne sa mi zapáčila, tak toto musím mať. Plus otvorený svet  

 

3. To neviem. Na to si ešte zopár prezentácií musím pozrieť. Zatiaľ je ale nešťastným favoritom Assassin´s creed IV, S9ce to vyzerá fajn, ale pravdepodobme to neprinesie do série nič nové.

 

4. Nový Metroid a nová Persona (aj keď Persona bude skôr na TGS)

 

ProgramAlice :


1. PS4


2. MGS 5, FF XV, Dead Rising 3, Mirror´s Edge 2, Division, Quantum Break... všetky ma zaujli svojou grafikou, trailermi, pekne to bolo urobené... MGS veľmi potešil, až som cítila takú radosť, že je tu s nami už tak dlho a stále si to zachováva svoju kvalitu ako máločo iné, síce to už nehrávam, ale vždy sa rada pozerám ako to hráš a celý príbeh + gameplay sa mi páči, niekedy sa do toho pustím aj ja.... Dead Rising - mám proste rada zombie a krv, toto mi to poskytne :D FF XV , čákala som na to už 100 rokov, konečne sa hádam dočkám, veľké plus je pre mňa, že to má nový štýl hrania a nie ako po starom... Division - zničený svet, strieľanie a asi aj skúmanie, Quantum break - toto neviem čo si mám myslieť o tom, ale to čo som videla ma upútalo a som na to zvedavá... Mirror´s edge - tu neni o čom, hrala som 1 a načakala som sa dosť kým ukázali toto nové, konečne...3 top pre mňa - MGS 5 , ME, FF XV

 

3. Sklamalo ma , že to , čo sa hovorilo o xboxe a online blbostiach je pravda, podľa mňa ide o veľké obmedzovanie užívateľov v tomto + Sony mohlo ukázať viac exkluzivít + obe konzoly vypadajú príšerne, aj keď PS je asi na tom o malý kúštik lepšie, ale nie o moc...

 

4. Momentálne nič také nemám, Mirror´s edge a FF som chcela a to aj bude, tiež ma potešilo info o prichádzajúcom Oddworld a mohli by urobiť TR a RE, ale to určite bude takže...

 

DeNrEs :


nemam sa k čomu vyjadrovať,jedine k battlefieldu 3,kedže už viac ako rok hrám 2 hry....

 


Nakoniec sa na blogu bohov ukázali aj dvaja bohovia, čo nás len málokedy osvietia svojou dokonalosťou a krásou. Paces, ktorý sa objavil s viac než 999999999999 ročnou pauzou pred kristom a dinosaurami a Kira čo sa pomaly, ale isto vzdáva svojho fungovania na tróne, chýba mu tréning a disciplína. Kira mi neodpovedal priamo na otázku, ale vyjadril sa svojim istým spôsobom.

 

Kira260686 :


dedukovať, čo bude lepšie, či PS4 alebo Xbox One...                                                                     

hmmm zaujímavé... nezaujíma ma ako konzola vyzerá, čo je napísané na obale, nezaujíma ma či dokáže snívať video v 7000FPS alebo v 60FPS

celková pointa je v tom, že ide o hry...

a teraz je otázne, kde budú lepšie, hry...                                                                                              

presne tak isto ako aj Sony taktiež aj Mrkvosoft mal dobré hry...                                                         nedokážem si predstaviť svoj herný svet bez hry ako bol Alna Wake, Gears of War ... ale taktiež si nedokážem predstaviť, že by som si naplno nevychutnal Uncharted, alebo Metak Gear Solid... taktiež som si chcel vychutnať hru Resident Evil Revelations, Mario 3D land... taktiež som si chcel užiť ZombieU... atď atď


čo teraz?

herný svet je nadstavený tak, že každý ma niečo...

ani PS3 nebola bohvieaká konzola... veď dobré boli len exkluzivity...                                                     Xbox360 tiež ničím nedominoval... len exkluzivitami, presne ako aj PS3

PC nemá prakticky a aj teoreticky doteraz NIČ !!                                                                                      

teda má... myš a klávesnicu pri FPS strielačkách...

záverečný verdikt, že či Xbox ONE alebo PlayStation 4 je jasný...

OBE !!

nechcem totiž to zmeškať InFamous, Final Fantasy atď...                                                                    

a taktiež nechcem zmeškať Gears of War a podobné pecky od Mrkváčov...

takže adios deti moje...                                                                                                                                    

a zdar Paces tvojmu dlhému komentu :)

 

Kira260686

 

 

Vyhodnotenie hlasovania:


Najkrajší trajler: MGS 5

Najkrajší teaser: Halo

Najkrajší gameplay: FF XV

Najväčšie prekvapenie: FF XVPrístupov 4376
Kvalita článku
(100%) hlasov 5

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
4ELG - Sekiro Shadows die twice unboxing
[ 5.4.2019] (príspevkov 10)
4ELG God of War soška - unboxing - Secto...
[ 4.1.2019] (príspevkov 35)
4ELG
[ 4.11.2018] (príspevkov 3)
4ELG festival Rotenstein 2018
[ 19.7.2018] (príspevkov 0)
Zázraky sa dejú aj na Sectore
[ 9.5.2018] (príspevkov 158)
God of war unboxing kolektorskej edície ...
[ 23.4.2018] (príspevkov 2)
4everLoserGamers SK
[ 14.1.2018] (príspevkov 0)
4everLoserGamers - Resident Evil Real Ac...
[ 16.10.2017] (príspevkov 0)
4everLoserGamers
[ 14.9.2017] (príspevkov 0)
4everLoserGamers sk
[ 1.9.2017] (príspevkov 0)