blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG brucelee1991
ČLÁNKY
DISKUSIE
6
SLEDOVAŤ BLOG
Vitajte na mojom blogu
BruceLee1991AnimeShow / GameExpo 2014
pridal BruceLee1991 26.3. 2014 o 19:18AnimeShow/GameExpo 2014

 

Aj tento rok ako každý sme sa zúčastnili my, bohovia mieru, akcie AnimeShow/GameExpo 2014. Z názvu sa dá vyčítať, že sa jedná o dve spojené akcie. Ľudia sa tu môžu predvádzať v kostýmoch vyrobených doma, vo svojich dielňach, kde ich sústružili, frézovali, kovali, odlievali, lepili atď. Dajú sa tu hrať takmer všetky konzoly od retro po tie najmodernejšie. Nechýbala ani PS 4 s hrou Infamous.

Kostýmy mali byť z filmov, animovaných seriálov, väčšinou japonských. Dejú sa tu kdejaké súťaže, turnaje, dá sa tu nakúpiť mnoho predmetov, od figúrok, cez plagáty, plyšákov, no úplne všetko.

 

Na túto akciu sa chystám vždy s nejakým cosplayom, spolu so svojou otrokyňou Alicou a našim parťákom Sir Drakom. Na mieste nás už čaká vždy pripravený ako vojak v poli s bazukou namiesto kolena HaganenoEdward.

 

Otrokyňa Alica mala pri výrobe svojho cosplayu úspešný a hladký priebeh, nič sa jej nepokazilo, pretože sa naučila sústružiť kožu, a to som si myslel, že to je nemožné, pritom som vyučený strojár. Vybrala si postavu Garretta z hry Thief 4 v ženskom, sexy nabúšenom prevedení. Jednoducho, keď sa chlap na ňu pozrie, tak mu odpadnú gule.

 

Ja som si vybral postavu Noctisa z hry Final Fantasy 15. Priebeh výroby bol najťažší. Konštrukčne pre človeka nezvládnuteľný. No ja som boh, tak som to zvládol. Ušil som ho, namiesto ihly som mal rybiu kosť a namiesto niti som použil potkanie mihalnice vyvarené vo vriacej vode. Ďalej to už nebudem rozmazávať.

 

Sir Drako sa rozhodol pre postavu Hanza z anime Naruto. Z tohto jeho cosplay neostalo nič, a to z jediného dôvodu. Sir Drako je prekliaty kacír. Ten človek má takú smolu, že keby vyhral Jackpot, tak mu pošlú len papierik a na ňom napísané - v banke už nemáme peniaze. Musím však poznamenať, že ho mal veľmi dobre spravený, no mal s ním malú nehodu pri výrobe. Verím, že na budúci rok sa v ňom ukáže. Ešteže mal v rezerve svoj minuloročný cosplay Zabuza Momochi. Musím spomenúť ešte jednu výnimočnú vec. Tento človek dokáže skovať svoje dva kostými Zabuzu a Ebisu do jednej kartónovej krabičky vo veľkosti bonboníeri. Pre upresnenie Ebisu bol v krabičke od mobilu, musel asi vynájsť vákuum v kartónových krabiciach. O _______ O

 

Poďme teda na deň D – 21.03.2014 ( piatok) 

 

Prvý deň akcii je vždy kľudný, tak sme sa rozhodli to využiť. Nahodili sme na seba svoje vyšperkované, blyšťavé, opásané, kostýmy. Otrokyňa Alica šla vyštafírovaná v kostýme už z hotela. Pred vchodom do Istropolisu stála nekonečne dlhá rada smrteľníkov čakajúcich na vstup. My sme mali lístky už kúpené, ale aj tak sme sa museli zaradiť. Ako sme tak čakali, hneď sa na nás vyrútili paparazi z každej strany.Spolu so Sir Drakom som si myslel, že aj nás idú kamerovať, ale zistili sme, že my zavadziame v zábere, asi kvôli našej chlpatej škaredosti. No nebolo to tak, oni chceli kamerovať len Alicu. Mala svoj cosplay jednoducho excelentný ,ako obrovský magnet, ktorý priťahuje všetky kamery okolo seba. Spravili s ňou rozhovor, a potom sa stal sa zázrak, z Istropolisu vybehol ufón a povedal, že už nemusíme čakať v rade ak máme lístky už kúpené. Využili sme šancu a vrhli sme sa dnu.

 

Tam to už vrelo kostýmami, ľuďmi, ufónmi, elfami, Gandalfom a pokémonmi skríženými s digimonmi. Našli sme si miesto pri veľkých zrkadlách, kde sme sa prezliekli. Ja som čakal, že tam možno nikto môj kostým nespozná, ale už pri prezliekaní ma tam jeden obiehal a čakal ako budem vyzerať, že on Noctisa pozná. Povedal, že aj on chcel za neho ísť, ale nevyšlo mu to. Pochváli mi ho, vraj to mám parádne. Od radosti mi vypadali všetky zuby. Ostal mi len jeden na otváranie piva. Sir Drako sa tiež prezliekol a hneď ho začali spoznávať. Pomaly sa už stáva každoročnou ikonou postavy Zabuza. Stáva sa jeho druhou tvárou. Najväčší úspech zožal Alicin cosplay Garretta. Každý sa s ňou chcel fotiť, kamerovať, vyspať a iné podobné záležitosti. Ja a Sir Drako sme boli trochu zatienení jej slávou, no v hoteli sme sa na nej vybúrili tak, že sme jej vyškriabali obe oči.

 

Prvý deň sme mali taký uvoľnený. Obzerali sme sa, čo a ako tam majú, zvítali sme sa s ľuďmi, ktorých stretávame už pravidelne vždy len na tejto akcii. Sme sa medzi sebou pochvalovali ako sme sa všetci zas zrichtovali. Našiel som tam PS4 ako na nej hrajú Infamous a chvíľu som sa na to pozeral ako zhypnotizovaná sova O_O . Spravili sme si niekoľko skvelých mobilových fotiek (niektorých riadne na prd :D ) Pri retro hrách som narazil na Alicu ako vedľa nej sedí záhadný tvor. Bol to Edward, ktorý jej ukazoval svoje hry na Nintendo 3DS. Ona si ich vyskúšala a pochvaľovala.

Navečerali sme sa priamo v reštaurácii v Istropolise, majú tam ponuku ako doma. Keď sme odtiaľ vyšli, gombíky lietali z našich kostýmov a vyrážali oči ľuďom, lebo sme boli napráskaní ako mangalice.

 

Nakoniec sme sa zastavili pri stolových hrách a dali sme partičku v Bang. Sir Drako a Edward sa to mňa a Alicu snažili naučiť a aj sa im to podarilo (asi).

Na hotelovej izbe sa podaril Sir Drakovi husársky kúsok. Zmazal všetky fotky, ktoré sme si v ten deň spravili. Našťastie Alica stihla preniesť na svoj mobil fotky na ktorých sme boli my dvaja, no po Sir Drakovi neostala takmer ani stopa.

 

Zhypnotizovaný sme zaspali, len jeden tvor nespal. Sir Drako obecný. Snažil sa nájsť tie fotky takmer celú noc v mobile. Bol z toho nešťastný ako húsenica bez chĺpkov.

 

Sobota (22.03.2014)

 

Tento deň sme už šli k Istropolisu prezlečení z hotela všetci, a tak sme mohli strašiť ľudí v autobuse. Sobota bola veľkolepá, mala sa totiž konať cosplay súťaž, po ktorej nasledovalo karaoke. So zadržaným dychom sme čakali o čo viac sa to zas zlepšilo s úrovňou kostýmov oproti minulému roku. Rada pred veľkou sálou sa zaľudňovala čoraz viac, každý chcel mať najlepšie miesto na sedenie v sále. Z našich skúsenosti sme už vedeli, že hrnúť sa tam je zbytočné a radšej sme počkali niekde v úkryte. Cosplaye na súťaži boli naozaj honosné. Oči sa nám rozlievali z tej krásy. Mne osobne sa najviac páčil Spartan z Halo 4. Mal som s ním spravenú aj fotku. Škoda, že bola rozmazaná.

 

Zahral som si aj Naruta a prihlásil som sa na turnaj v ňom. Mal byť o 18:00. Hra už však bola pustená a tak sme mohli medzi sebou trénovať. Hral som za Madara Uchiha, bol som neporaziteľný. No keď prišlo na turnaj, vypadol som hneď v prvom kole, a to je dosť na prd.

 

Karaoke som s Alicou nevidel od začiatku, lebo ja som hral a ona sa tam potulovala ako zbitý bezdomovec sama. Je to veľká škoda, lebo sme nevideli ako Sir Drako aj s Edwardom, ktorý sa medzičasom k nám pripojil, vyskočili na pódium a začali šialene tancovať na metalovú hudbu, ktorú tam spievalo nejaké dievča. Dokonca sa k nim pridali ľudia v sále a na pódiu vypuklo šialenstvo nadopovaných detí. Taktiež sme si v tento deň spravili veľa fotiek, aj so súťažiacimi.

 

Naobedovali sme sa v našej overenej reštaurácii, všetci sme boli v cosplayoch. Pridali sa k nám aj ďalší z klanu Final Fantasy – Cloud, Tifa, nejaká baba prezlečená za muža z FF Genesis a Zack.

Veľa toho nezjedli, zato my sme sa činili, až sme opäť krochkali blahom plných brúch.

 

Rozhodli sme zhodiť nadbytočné kilá pri tanečnej hre na Wii U. Ukázalo sa, že Edward je reinkarnovaný Michael Jackson. Viac vo videu. Alica nebola až také hrozné poleno, bola polopoleno. Sir Drako sa rozpadal pri tanci. Šnúrky mu odlietali zo sandálok značky Gucci. Ja neviem tancovať, vypadal som ako nadopovaný ježko. Deň sme zakončili hrou Bang. Edward s Alicou diskotékou.

 

http://www.youtube.com/watch?v=oXtpQWS-r9A

 

http://www.youtube.com/watch?v=tw8NAVmS_po

 

Okrem tancovania si Sir Drako ako jediný z nás užil aj trochu nervy drásajúceho mečovania.

 

http://www.youtube.com/watch?v=zkWkQD1roAU

 

Nedeľa (23.03.2014)

 

Toto bol už deň bez kostýmov, v civile. Šli sme si už len užiť kúpením si nejakej prkotiny na spomienku a podobne. Práve, keď som hral Naruta, Alica ma prekvapila. Kúpila mi Metal Gear Solid soundtrack, ktorý vyšiel k dvadsiatemu výročiu hry. Ona si kúpila tričko Miku Hatsune.

 

Opäť sme hrali hry a potom šli na cosplay divadlo. Musím povedať, že latka bola zas vyššie postavená. Predstavenia boli vydarené a vtipné, že sa nám až na ústach trhali kútiky.

 

Vrcholom nedele však bol najväčší turnaj všetkých čias, ktorý by kľudne prekonal aj akciu ako E3, či koncert Linkin Park, a to súboj Maršál Maršmelón. Ide o to, kto do papule strčí najviac marshmelow cukríkov a povie po každom Maršál Maršmelón. Keď súťažiaceho nie je rozumieť alebo mu vyjdú ušami a nosom, prehral. Zvíťazil Sir Drako a jeho plechová huba udržala v sebe 30 maršmelónov, čo je o 4 viac ako minule. Citujem jeho víťazné slová: „ Cítil som ešte rezervu.“ Treba spomenúť, že sa konečne turnaja zúčastnil aj Edward. Získal tak nové skúsenosti do života. Vie už, že maršmelóny sú mäkká vankúšovitá, sladká , uleptaná sviňa.

 

O 19:00 sme už boli všetci vo svojich perníkových chalúpkach a spomínali sme na krásne zážitky. Musím povedať, že to je každým rokom lepšie a lepšie, už sa teším na Istrocon v septembri. Myslím si, že už budem chodiť na každú túto akciu, beriem to už ako súčasť môjho chudobného života.

 

 Prístupov 20788
Kvalita článku
(87,5%) hlasov 8

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
4ELG - Sekiro Shadows die twice unboxing
[ 5.4.2019] (príspevkov 10)
4ELG God of War soška - unboxing - Secto...
[ 4.1.2019] (príspevkov 35)
4ELG
[ 4.11.2018] (príspevkov 3)
4ELG festival Rotenstein 2018
[ 19.7.2018] (príspevkov 0)
Zázraky sa dejú aj na Sectore
[ 9.5.2018] (príspevkov 158)
God of war unboxing kolektorskej edície ...
[ 23.4.2018] (príspevkov 2)
4everLoserGamers SK
[ 14.1.2018] (príspevkov 0)
4everLoserGamers - Resident Evil Real Ac...
[ 16.10.2017] (príspevkov 0)
4everLoserGamers
[ 14.9.2017] (príspevkov 0)
4everLoserGamers sk
[ 1.9.2017] (príspevkov 0)