blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG brucelee1991
ČLÁNKY
DISKUSIE
6
SLEDOVAŤ BLOG
Vitajte na mojom blogu
BruceLee1991COMICS SALÓN 2014 / ISTROCON 2014
pridal BruceLee1991 30.9. 2014 o 20:12COMICS SALÓN 2014 / ISTROCON 2014

 

Na túto akciu chodíme výlučne v kostýmoch, preto začneme s krátkym popisom ich výroby od sústruženia, pílenia...až po finálne leštenie Indulónou.

 

Výroba kostýmov:

Začali sme s tým, že sme si najprv vybrali postavy, za ktoré pôjdeme. Pozrel som sa do zrkadla a videl som mocnú postavu s vyrysovaným svalstvom. Bolo to jasné ako facka – Mortal Kombat X –  Škorpión. Chvíľku mi aj napadlo či tá postava nie je robená podľa mňa a nie ja podľa nej. Rovnaký proces nasledoval aj moju vernú otrokyňu Alicu a spoločníka Sir Draka. Alica po pozretí do zrkadla bola hneď jasná. Jej prednosti naznačovali len jedno  -  Lara Croft vo vývine, čiže 13-14 rokov. Sir Draka napadol Salamandrový bojovník z dažďovej dediny – Hanzo Salamander.

 

Materiál:

Mihalnice z potkana, špongia na umývanie, ponožky 3 roky odležané, neošúpaný zemiak, Kirove slipy, Ratchetove chlpy, Edwardov mozog, Denresove svaly, Dragonflyove gaťky a na záver trošku kože z Ratchetovho kameňa.

 

Proces výroby:

Celé sa to uvarilo, spojilo a bolo to. Hotovo!

Keby niekoho zaujímal skutočný popis výroby, obráťte sa na moju otrokyňu Alicu.

Po tejto našej tvorivej činnosti nasledovala cesta cez bratislavské kanále smerom k Istropolisu.

 

Deň D ( 19.09.2014)

 

Stretli sme sa v hoteli všetci traja – Ja, Sir Drako a Alica.

 

Keďže Sir Drako nestíhal so svojim kostýmom, tak až tu mal svoje prvé skúšanie. Očakávali sme, že bude vypadať ako vypelichaný potkan, ale opak bol pravdou. Vyzeral ako Adonis so zlatými tangáčmi. Normálne som mal problém so svojou orientáciou, pochyboval som o nej už pri pohľade na jeho zlaté vlasy. Ešteže nevytiahol svoju Salamandru, inak by to už bolo jasné. V krátkosti mu kostým sedel ako uliaty.

 

Alica už mala svoj kostým vyskúšaný, ale až tu zistila, že jej silonky nie sú imúnne voči mojim kunajom, ktoré som mal pripevnené k rukaviciam reťazami. Keď sme už pri tom, môj kostým mi sedel presne ako slipy na tvári Hentai Kamena.

 

Takto vyparádení sme sa rozhodli, že využijeme hneď prvý deň a ukážeme sa v plnej paráde, nech nám všetci závidia akí sme dokonalí. Od namyslenosti sme išli s hore nosmi, že sme nevideli na cestu a ponarážali sme do všetkých stĺpov naokolo, ostala po nás len krvavá čiara a po Lare aj prsia. Rozhodli sme sa ísť teda radšej trolejbusom.Bolo veľmi smiešne sledovať ľudí ako si nás obzerali, niektorí si nás aj fotili a iní sa pýtali na akú akciu ideme.

 

Keď sme dorazili na miesto všetky oči sa nalepili na nás. Niektorí pri tom pohľade potratili aj to čo nemali. Bol to spomalený záber. Kráčali sme ku vchodu, vychutnávali sme si ten pocit slávy, ako si ľudia šuškali to je Škorpión, Lara a Hanzo – spoznali nás.

 

Dostali sme vstupné pásky na ruku a išli sme na to! Bol to piatok, prvý deň. Piatky bývajú vždy najslabšie čo sa kostýmov týka, keďže každý sa šetrí na sobotu. My sme sa toto naučili využiť v náš prospech tak, že v piatok už nasadíme masky a hviezdime spomedzi mála. V sobotu nás už každý kope do hlavy, že čo tu robíme, že kazíme celú akciu ako ohyzdi.

 

Vyfotili sme sa, urobili sme si obhliadku stánkov, konzol, wc a či ich tá pani z reklamy na kantáre vyleštila spolu so schodmi dobre. Stánkov v porovnaní s Animeshow 2014 ubudlo, niektoré herné konzoly sa presunuli na nové miesto. Každý z nás si hneď niečo vyskúšal. Ja som sa ponoril do klasickej temnej hry Mário – kazetková verzia z tržnice, kde ju Číňania vymieňali za malé deti. Sir Drako a Alica dali súboj v starom kazetkovom Sreet fighter.  Ešte som si stihol pozrieť ako sa hrá Naruto na ps3, keďže som sa chystal na jeho sobotňajší turnaj. Veľa známych ľudí sme hľadali, ale nenašli, aj keď sme čmuchali ako Kakashiho psy. Po takých pár hodinách nám padli gaťky dole – znamenie ísť sa najesť. Dali sme si polievku z býčich vajec a ako druhé silikónové prsia na prírodno. Keď sme už boli ako sumo pred pôrodom, šli sme sa motať na akciu ďalej až do bezvedomia a prebrali sme sa až ráno v hoteli.

 

Sobota (20.09.2014)

 

Ďalšie mučivé obliekanie do kostýmov. Hlavne môj kostým Škorpión, ktorý obsahoval viac kožených popruhov ako mám vlasov na hlave. Išlo sa huráááá na akciu!

 

Sobota bola omnoho lepšia, keďže tu bolo veľa cosplayerov, ktorí išli aj na súťaž. Musím spomenúť jeden, ktorý kvalitou nepredčil asi žiadny iný – Iron Patriot. Nemáme s ním fotku. Touto cestou chcem poďakovať škrečkovi Lee ako fotografovi.

 

Konečne sme stretli aj niekoľko známych ľudí. Škoda, že tentoraz nedorazil náš manga profík Edward, nech mu je zem Comics Salónu ľahká. Potom sme nakreslili našich maskotov, je to už naša každoročná tradícia –zdeformovaný Pikaču/Prasačiu a pštros Matúš. Po tejto obhliadke sme sa šli hneď najesť, potrebovali sme raňajky v podobe vyprážaného syru. Nažrali sme sa tak, že sme sa podobali na mangalice, potom sme sa vybrali na akciu.

 

Držali sme sa programu. Vždy chodíme na karaoke a tak sa aj stalo. Repráky mali až príliš hlasno nastavené, čo zavinilo to, že mne a Alici explodovali uši. Jedine Sir Drako to vydržal až dokonca vďaka jeho parochni, kukle a maske, ktoré mu vytvorili vákuum okolo hlavy. Mal okolo seba aj otrokyne, ktoré tu nechal priviazané pod pódiom ešte z minulého roka.

 

Po karaoke nasledovala cosplay súťaž.  Prestávku medzitým sme využili na fotenie a hranie hier. Bol som jeden z najlepších hráčov v Naruto UNS3, ale nedokázal som poraziť jedného vychrtlého, ulízaného emáka. Alica spoznala ultimátneho fanúšika Tomb Raider. Nedokázala sa ho sama zbaviť, tak som musel zakročiť. Použil som fatalitu, tak že som mu strčil škrečka Lee do zadku a vyšiel mu ústami s jeho srdcom v ruke. Stihli sme spraviť aj niekoľko rozhovorov do kamery.

 

Potom začala očakávaná cosplay súťaž. Tento rok bola naozaj vydarená, súťažiaci si dali skutočne záležať. Bolo veľa nadupaných cosplayov, že škrečok Lee zo šoku z toľkej krásy odprdol svoj chvostík.  Ja som zo súťaže odišiel preč, lebo mal začať Naruto turnaj. Stalo sa sklamanie. Nestihol som sa zaregistrovať. Strašne ma to vytočilo, až som musel porozbíjať všetky konzoly naokolo. Hneď za tým ma vytočila ďalšia vec. Keď som sa vrátil na cosplay, nechcela ma pustiť dnu Otaku sekta, bolo to možné len vtedy, ak sa zaregistrujem na facebook alebo kieho boha ! Nechýbalo málo, aby som vypustil ďalšiu fatalitu. Dostal som sa tam iným vchodom. No aj tak oddnes preklínam tých Otaku sráčov.

 

Hneď potom nasledovala tombola. Bol tam jeden maniak, ktorý si kúpil za 100 eur 100 lístkov a vyplatilo sa. Vyhral spolu asi 4 ceny. Spomeniem dve najlepšie – hra Watch Dogs edícia s figúrkou a PS 4 bundle Watch Dogs. Neuveríte, ale zas som skoro spravil fatalitu. Hlavnou cenou bol notebook Alienware v hodnote 1 500 eur. My ako vždy sme vyhrali – nič, vzduch, prázdnotu, vákuum....

 

Deň pokračoval tradične - modeling, pózovanie, čo vám poviem, ťažký život Boha. Cestou domov sme pojedli pár mačiek a psov, škrečok Lee si ugriloval pár vačíc. Cestou cez prechod nás zastihla jedna super fanúšička. Šialene a nadšene na nás vyblakovala Lara! Lara! Najprv sme sa so Sir Drakom otáčali, či to na nás kričí potrava, ale nie, bola to naspídovaná fanúšička Lary Croft.

 

Nedeľa (21.09.2014)

 

Posledný deň, na ktorý sme sa vybrali tradične bez kostýmov. Bol to gamebliaci , nakupujúci čas zavŕšenia akcie.

 

Zahral som si tradične Naruta a Mortal Kombat na mašine Alienware. Nikto ma nedokázal poraziť, hral som za Škorpióna, robil som meno tomu za koho som bol v kostýme. Sir Drako a Alica dali súboj gladiátorov na PS3 Move. Vykastrovala ho v tom ako takého amatéra. Sir Drako sa môže hanbiť kľačiac v kúte na polienkach. Spolu s jeho otrokyňami si zahrali aj Street Fighter na retro automate – vyzeralo to tak, že Alica, Sir Drako a otročný spol búchali po tlačidlách zbesilo ako opice, tešili sa.

Posledný bod programu, ktorý sme absolvovali bolo cosplay divadlo. Vystupovalo 7 skupín. Zavoňala im peňažná výhra v hodnote 100 eur. Boli ako včely túžiace po mede. Všetci mali scénky veľmi vydarené, tento rok sa podaril. Pri niektorých sme sa dusili vlastnými slinami.  Deň sme zavŕšili sushi párty a šli domov.

 

Na záver prihadzujeme zopár fotiek našich Indulónou dokonale naleštených kostýmov.

BruceLee1991 – Škorpión – Mortal Kombat X

ProgramAlice – Lara Croft –Tomb Raider

Sir Drako – Salamander hanzo – Naruto

 

Zverejnil by som aj škrečka Lee, ale vyzeral ako malá božská chlpatá guľa v ružovej ponožke, a to je prístupné len nad 18 rokov.

 

Za pekné fotky a pevné nervy sa chceme veľmi moc poďakovať našej kamarátke Veronike Taumy Teszárovej – arigato gozaimasu

 

GALÉRIA FOTIEK 

 

http://jalbum.net/a/1551717

 

 

- kliknite na  link  (sector, robil veľké problémy a nemohli sme ich preto nahrať rovno na blog)

 

 Prístupov 16616
Kvalita článku
(91,8%) hlasov 11

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
4ELG - Sekiro Shadows die twice unboxing
[ 5.4.2019] (príspevkov 10)
4ELG God of War soška - unboxing - Secto...
[ 4.1.2019] (príspevkov 35)
4ELG
[ 4.11.2018] (príspevkov 3)
4ELG festival Rotenstein 2018
[ 19.7.2018] (príspevkov 0)
Zázraky sa dejú aj na Sectore
[ 9.5.2018] (príspevkov 158)
God of war unboxing kolektorskej edície ...
[ 23.4.2018] (príspevkov 2)
4everLoserGamers SK
[ 14.1.2018] (príspevkov 0)
4everLoserGamers - Resident Evil Real Ac...
[ 16.10.2017] (príspevkov 0)
4everLoserGamers
[ 14.9.2017] (príspevkov 0)
4everLoserGamers sk
[ 1.9.2017] (príspevkov 0)