blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG brucelee1991
ČLÁNKY
DISKUSIE
6
SLEDOVAŤ BLOG
Vitajte na mojom blogu
BruceLee1991Animeshow/Gameexpo 2017
pridal BruceLee1991 9.4. 2017 o 18:01Animeshow / Gameexpo 2017

Ako každý rok sme sa zúčastnili akcie Animeshow/Gameexpo 2017. Nebudeme si klamať, boli sme pozvaní kvôli našim dych vyrážajúcim cosplayom. Na tento rok sme si pripravili naozaj niečo špeciálne. Až tak moc špeciálne, že svetovo známi cosplayeri zrušili svoje stránky, pretože sa zľakli novej úrovne kvality akú sme nastolili, a to sa snažím ešte nepreháňať. Môže vám to potvrdiť aj škrečok Lee a kto ho nepozná je fakt SHIT.

Rozhodli sme sa robiť cosplay na tému MOBA hry DOTA 2. Ja som si vybral Juggernauta, Sir Drako Meepo a Alica Crystal maiden. Výroba kostýmu bola nenáročná. Postup nájdete na www.hovno.sk, sú tam naozaj skvelé rady. Veľa z nich sme využili a veru by som vám ich neodporučil keby nestáli za hovno.

Medzi moju hrdzavú perličku by som zaradil výrobu meča, ktorý som vlastnoručne hlodákmi vyškriabal z neopracovaného adamantia do tvaru aký doteraz ešte svet nespatril. Na tento meč som obzvlášť hrdý. Je to doposiaľ môj najväčší čipeček. Rovnako sa snažili aj Alica a Sir Drako, čiže klasika, sústruh, fréza, tavenie v Mordore a testovanie ostrosti zbraní na ľuďoch kvôli ochranárom PETA.  Je to inak úžasná organizácia, keďže  Alici a Sir Drakovi zabezpečili ondatru kanálovú, ktorá umierala už na dosť závažnú chorobu  - zápcha konečníka. Viď jej pozostatky  na Alicinom plášti, ktorý je lemovaný jej kožuchom. Nech je poklop kanála ľahký tomuto tvorovi.

Tento rok bol výnimočný hlavne z jedného dôvodu, že sa nám podarilo dostaviť na akciu v novom zložení. Medzi prvými to bol  Sectorom obávaný príživník,  alkoholik  a boh v jednej bytosti Kira so svojou otrokyňou. Hneď po ňom to bol zabijak všetkých zabijakov Danted.

Nesklamali ani v najmenšom. Rozhodli sa vniesť trochu noblesy do nášho tímu tým, že si zhotovili úžasné cosplaye . Kira šiel za doktora Steina – výroba kostýmu – roztrhaný doktorský plášť plus kosa smrti. Nič si z toho nevyrobil sám, ale bol to ťažký výber za čo ho uznávame. Jeho prácu najviac oceníte na fotkách, kde jasne žiari ako nablýskané baranie gule. Danted sa rozhodol pre nájomného vraha Hitmana. Jeho výber bol vopred jasný, keďže vieme, že sa tým naozaj živý. Zabíja všetkých haterov Sony a ak sa mu to nedarí, tak sa z konverzácie odhlási. Kirova verná otrokyňa si vypožičala starší kostým Miku Hatsune od Alici. Vyzerala v ňom úžasne, už len pór jej chýbal, ten však Kira nakrájal do polievky a uvaril si z neho rezeň.

 

Prvý deň akcie – piatok, 24.03.2017

Písal sa deň piatok...presný čas a dátum neviem. Po príchode nás čakal šok. Akcia sa posunula úrovňou kvality vyššie. Malo to systém. Končene to tam dávalo zmysel. Napríklad hracie automaty, stánky a podobné boli uložené tak, aby sa zachoval čo najväčší priestor pre návštevníkov festivalu. Vrátili sa retro herné a tanečné automaty. Dokonca sa pridalo mnoho noviniek.

Ako prvú vec bez mojej prítomnosti išli Sir Drako a Alica potvrdiť našu prihlášku na cosplay súťaž. Zvyšok dňa sme otestovali všetky herné prístroje, ktoré tam boli. Danted si konečne vyskúšal Zeldu na Nintendo switch, ktorá nesklamala. Odskúšali sme aj VR na PS 4, ktoré nás naozaj všetkých ohúrilo. Je to veľmi skvelá vec. Nikto z nás nečakal, že nás to až tak zabaví. Odporúčam to vyskúšať každému hráčovi aspoň raz v živote.

Daned a Kira aj s vernou otrokyňou zakopli o pohodené notebooky na zemi. Zistili, že sa ocitli v temnom kútiku Sector sekty. Mali tam zapnutú hru, ktorá stála fakt za to. Bola to slovenská výroba a bolo to aj vidieť. Hra by obstála aj na E3 2018. Rozhodli sa preto hru vyskúšať – niekto dobrovoľne a niekto nasilu. Otrokyňu prinútili priviazaním o stoličku káblom od myši.

Piatok bol výnimočný aj tým, že sa dostavil užívateľ Sectoru Ratchet a konečne mohol reálne vzhliadnuť do očí svojmu milencovi Kirovi. Bolo to tak teplé stretnutie, že sa všetkým PS4 konzoliam naokolo roztavili kryty. Jednoducho ani mexické a kokršpanielske telenovely sa nechytajú na takéto romantické stretnutie aké prebehlo v tej chvíli. Atmosféra sa dala krájať, statická elektrika medzi nimi kopala na všetky smery. Čo dodať. Ratchet strhol so seba oblečenie pod ktorým skrýval už vopred pripravené svadobné šaty, ale keď si rukou začal šmátrať pod sukňou mali sme obavy čo vytiahne. Našťastie to bola len svadobná kytica a prsteň zakúpený od Marťasa pre Kiru. Ako oltár poslúžilo Nintendo switch. Po obrade v štýle skrotená hora v stane sme sa pobrali na hotel, kde nikto nemohol zaspať, pretože sme sa tešili na sobotu.

Ešte predtým sme však sedeli v Mc Donalde, kde sme si  rozprávali dávne legendy a mýty o tom ako sa kto kde posral. Niektoré boli naozaj extrémne. To by ste neverili ako sa dá o tom dobre rozprávať. Tie najlepšie perličky boli od Kiru. Ľudia okolo nás počúvali so zatajeným dychom a vracali. Vtedy sme ešte nevedeli, že sa nám táto téma stane v nasledujúcich dňoch osudnou. Prekliatie viselo nad jedným z nás. Mal veľké biele uši a lopatu na ktorú to mohol rovno nakladať.

 

Druhý deň – sobota, 25.03.2017

Budík sme si nastavili na 9 hodín, 27 minút, 128 stotín celá nula nula dva kvadriomiltín na druhú. Zobudili sme sa presne. Čas bol veľmi dôležitý, pretože celú noc sme dozrievali v kuklách ako húsenica motýľa, ktorá čaká na vykuklenie. Predrali sme sa von (ak ste videli film Ace Ventura, kde sa rodí z nosorožca, tak presne to vyzeralo aj u nás).  Boli sme pripravení vyraziť na akciu v našich nových formách.

               Najprv sme sa posilnili v Mc Donalde, kde sme si dali kurací šalát so zárukou na 10 rokov. Kvalita od firmy Henkel, čo vám budem rozprávať.

Potom sme sa ocitli na Animeshow. Hneď po vstupe sme zistili, že Alici chýbal krištáľ na čele a Sir Drakovi praskli nohavice medzi nohami, kde sa hompáľali dve Kakashiho roľničky. Aj pri týchto chybách sme zistili, že máme najlepšie kostými. Alica a Sir Drako putovali späť na hotel doladiť detaily, medzitým som hodinu čakal pri vstupe, kde boli sochy korytnačiek ninja, kde si ma ľudia mýlili so sochou.

Medzitým Danted, Kira a jeho otrokyňa prevzali všetku našu slávu. Fotili sa s cosplayermi a bohvie „ ČO“ ešte. Všade kde Danted prešiel ostali len krvavé deti. Hitman si robil svoju prácu. A prečo deti ? Lebo na bobry nemá. Tie zubaté svine sú jednoducho príliš mocné. Kira zatiaľ vo svojom úžasnom kostýme hviezdil najviac, pretože ho nikto nepoznal. To je dobre, lebo patrí medzi zákonom chránené druhy a Sector - AntiKira sekta by ho mohla vyhubiť.  Jeho otrokyňa Miku Hatsune stále hľadala pór a mám taký pocit, že ho hľadá až doteraz. Fotilo sa s ňou veľa fanúšikov. Keď začala spievať bolo to ako zvuk grandiózne pokazenej zbíjačky. Proste famózna fatalita.

Po návrate Alici a Sir Draka sme sa konečne mohli ísť fotiť aj my so svojimi fanúšikmi. Bolo ich naozaj veľa. Každý z nich nás privítal plesnivou rajčinou do oka. Presne takto sme to aj chceli. Úžasný pocit slávy.

Dostavili sme sa na cosplay súťaž. Za oponou pódia sme sa aj s ostatnými cosplayermi chystali na vystúpenie. Boli sme poslední v poradí. Naša skupina sa volala Ma zajíma ???.  Začali sme mať trému z toho, že sme nemali nič nacvičené. V hlavách sme mali nejaké takéto predstavy – nabehnem tam ako prvý s mečom v ruke a roztočím sa tak, že preletím ponad divákmi ako vrtuľník späť na pódium. Hneď na to nabehne Alica so svojou mrazivou palicou s ktorou vytvorí snehový závej a zasneží celé pódium reálnym snehom. Hneď na to príde Sir Drako s lopatou a odhrabe sneh. Jednoducho čistá prácička. Skutočnosť však bola oveľa drsnejšia. Moje rotácie s mečom vyzerali tak hrozne, že som dostal ako prvý hovnom do čela od divákov. O to to bolo horšie, keď som zistil, že vrhačom bol Kira. Potom nabehla Alica, nevytvorila, žiadny snehový závej, v skutočnosti len zamávala palicou a prd z toho. Hrozné, čo vám poviem. Nakoniec to prišlo. Finálna bodka našej hanby alebo naša záchrana?  Sir Drako to rozbalil vo veľkom štýle. Nenechal si nič, bučanie divákov umlčal lopatou po temene hlavy. Vytvoril si rešpekt vďaka čomu sme si vyslúžili veľký potlesk na konci nášho vystúpenia. S dobrým pocitom sme pokračovali pred fotostenu s ostatnými cosplayermi. Fotky boli v štýle hentai.

Pridávam ukážku nášho vystúpenia vo videu približne v čase 8:30

https://www.youtube.com/watch?v=F5VfM5ryx24&app=desktop

 

Začali komplikácie. Sir Draka pochytila šialená viróza. Volala sa prehánka. Táto legendárna viróza je známa tým, že preháňa postihnutého až do vyčerpania, kým v záchode nenechá aj svoje minuloročné rezne.

Kira s otrokyňou a Danted boli našťastie v poriadku a pokračovali v užívaní si dňa. Prebaľovanie Sir Draka nechali na nás. Ešteže sme mali v našej výbave starecké plienky.

Sobota predstavovala pre Kiru a Ratchetka svadobnú noc. Kirova otrokyňa bola poverená kamerovať priebeh ich dvorenia. Je to ťažké popisovať. Nezostalo to len pri dotykoch, ďalej nechám pracovať len vašu bujarú fantáziu.

Najviac fotiek má jednoznačne Danted. Každý si chcel zaznamenať jeho vraždenie. Nestíhal kupovať kečup, občas musel teda namiesto krvi použiť horčicu.

Tento deň bol pre nás veľmi náročný.

 

Tretí deň – nedeľa, 26.03.2017

Nedeľa bola ako každý rok v štýle oddychu. Museli sme stihnúť vyskúšať všetko čo sme nestihli v prvých dvoch dňoch.

Pozreli sme si K - pop tanečné vystúpenia, kde sme opäť nevedeli zistiť, že či sa na javisku v kŕčoch zvíjajú ženy alebo muži, tak sme to pomenovali novým druhom Peni-vagín. Už sme to stihli zapísať aj do encyklopédie a poznačili sme tam, že objaviteľmi sme my. Novinkou však pre nás bolo, že pri tancovaní aj spievali. Ten spev by zobudil aj mŕtveho, ktorý by chcel radšej hneď na to zas zomrieť. To spievanie bolo proste dych berúce. Hneď prvé tóny nám zatlačili oči do jamiek, že prerazili stoličky na ktorých sme sedeli. To si nerobím srandu. Myslím to vážne a seriózne. Naozaj nevedeli spievať, ale za odvahu sme tlieskali i keď malíčkom o malíček.

Kira si v tento deň vyskúšal aj hru Tekken, kde si zahral s víťazom turnaja z predchádzajúceho dňa. Najprv dostal na frak. To ho tak nasralo až mu žilka pukla na temene hlavy. Dali ďalšie kolo s tým, že tentoraz si vybral postavu, ktorú dobre poznal. Kira chlapca vytrieskal tak, že ten chlapec tam doteraz stojí a rozmýšľa nad život, že „prečo?“. Legendy hovoria, že Kira ho tam chodí prikrývať paplónom a nosí mu misku s vodou a jednu žufaňu pomyjí, aby nezahynul.

Sir Drako mal takzvanú hovnovú kliatbu. Jeho druhým domovom sa stal záchod, ktorý navštevoval pravidelne. Bol to jeho nový kamarát. Volal ho Hamiky papiky. Nikto nevie prečo. Možno z neho aj jedol. Chcel to vydržať s nami až do konca kvôli jedinej chvíli – vyhodnocovania cosplay súťaže.

Dante, Kira a jeho otrokyňa nám verili, že sa môžeme umiestniť aspoň na treťom mieste. Posadili sme sa do sály, kde to všetko prebiehalo. Napätie sa dalo krájať tupím príborovým nožíkom. V sále bolo nadýchané až sa nám očné sietnice parili. Dante, Kira a otrokyňa boli tak vzrušení, že medzitým vymysleli ďakovnú reč, ale ja, Alica a Sir Drako sme už tušili, že z tohto hovna už bič neupletieme. Keď vyhodnotili prvé miesto začali sme krútiť hlavami ako je to možné. Kvalitné cosplaye skončili na posledných miestach – hneď nám došlo, že tu vládne korupcia. My sme z chudobných pomerov a nemáme peniaze ani na vysušený chleba, nieto ešte na kupovanie hlasov. Náš podporný tím to nezvládol. Od nervov začali zubami vytrhávať sedačky a hádzať ich po ľuďoch. Kira to prehnal vo chvíli, keď zahodil stoličku so svojou otrokyňou. V tom šialenstve si to neuvedomil. Danted nezvládol situáciu. Prehltol všetky svoje zuby, ktoré roky sporil pre zúbkovú vílu.  Sir Drako vypustil od zúfalstva atrament ako chobotnica v stave ohrozenia. Bol to hrozný pohľad. Zúfalstvo sa dalo krájať. Nič sme nevyhrali. Neumiestnili sme sa ani na jednom mieste. Cítili sme sa ako špinavé a odhodené slipy, ktoré už nehrajú svoju rolu v ťažkom živote medzi nohami chlapa.

Takto zneužití sme sa všetci vybrali domov. Tak nám treba.

 

 

 

 

 Prístupov 6659
Kvalita článku
(100%) hlasov 4

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
4ELG - Sekiro Shadows die twice unboxing
[ 5.4.2019] (príspevkov 10)
4ELG God of War soška - unboxing - Secto...
[ 4.1.2019] (príspevkov 35)
4ELG
[ 4.11.2018] (príspevkov 3)
4ELG festival Rotenstein 2018
[ 19.7.2018] (príspevkov 0)
Zázraky sa dejú aj na Sectore
[ 9.5.2018] (príspevkov 158)
God of war unboxing kolektorskej edície ...
[ 23.4.2018] (príspevkov 2)
4everLoserGamers SK
[ 14.1.2018] (príspevkov 0)
4everLoserGamers - Resident Evil Real Ac...
[ 16.10.2017] (príspevkov 0)
4everLoserGamers
[ 14.9.2017] (príspevkov 0)
4everLoserGamers sk
[ 1.9.2017] (príspevkov 0)